Otogaz Nedir?

Modern yaşam tarzının ayrılmaz bir parçası haline gelen ve giderek çoğalan otomobillerin yakıt tüketimi, artan tasarruf bilinci ve çevre kaygıları gibi nedenlerle üreticilerin gündeminde önemli bir yer tutmaktadır.

Bu gerçekten yola çıkılarak sürdürülen arayışlar otomotiv sektörünü çevreci bir yakıt olan LPG ile buluşturmuş ve sonuçta üretici ve kullanıcıları maksimum ölçüde memnun eden bir çözüm olarak Otogaz alternatifine ulaşılmıştır.

Başlangıçta Avrupa'da çok yaygın olarak kullanılan Otogaz son yıllarda ülkemiz pazarında da aranılır bir hale gelmiştir.

Otogaz Nedir? Otogaz Nedir?

Neden LPG?


Aracınız ister karbüratörlü ister enjektörlü sistemle çalışsın LPG'nin avantajları sadece yakıt tasarrufu sağlamakla sınırlı kalmaz. LPG ayrıca; Hava kirliliğini en aza indirger hatta yok denecek bir düzeyde tutar, aracınızın performansını optimum düzeyde tutar, aracınızın ömrünü uzatır, asit ve karbon atığı bırakmadığı için motor yağının ömrünü uzatır ve aracınızın gürültüsüz çalışmasını sağlar.

Dünyada Otogaz


Günümüzde dünyada en yaygın olarak kullanılan alternatif yakıt otogazdır. Bunun nedeni otogazın çevreci ve ekonomik bir yakıt olmasıdır. Yoğun talep doğrultusunda dünyada yaklaşık 72.000'in üzerinde otogaz istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonlar otogaza dönüşümü yapılmış 25 milyon'dan fazla araca hizmet vermektedir. 2014 rakamlarına göre dünyada toplam 26,3 milyon tondan fazla otogaz tüketimi gerçekleşmiştir. Türkiye otogaz satışları açısından dünyanın 3.büyük pazarıdır.

Dünyada Otogaz - Bizimgaz


Türkiye'de Otogaz


Dünya üzerinde LPG kullanan 25 milyon aracın 2014 yılı sonu itibariyle yaklaşık 4,1 milyonu Türkiye'de bulunmaktadır. Ülkemizde toplam LPG tüketiminin yaklaşık %76'sını otogaz satışları oluşturmaktadır. Bugün, Türkiye otogaz pazarı 2,8 milyon tonluk pazar hacmiyle Avrupa'nın ikincisi, Güney Kore'den sonra dünya üçüncüsü, 10.397 otogaz istasyonu ile istasyon sayısında dünya birincisi ve araç sayısında Avrupa'da lider konumda yer almaktadır.

Türkiye'de Otogaz - Bizimgaz

TÜPGAZ FİYATLARI

OTOGAZ FİYATLARI